neprihvatljivo

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

niniane wrote:Mogao bi ova razmišljanja složiti u neku priču, ha?...
Sve moje najdraže priče i sadrže ove elemente. Kao što vjerojatno primjećuješ ovakve misli samo nadiru iz mene, glavni mi je problem naći neki kostur fabule u koji bi ih ubacio.
Baš sam jučer oko ponoći napisao priču o Atlasu, isnspiriranu vječnosti i njegovim vječnim prokletstvom držanja nebeskog svoda.
niniane wrote:Kužim što hoćeš reći i s nekim stvarima se slažem...
Nemaš se što slagati, uvjerenja sam da svaki čovjek mora imati svoj vlastiti filozofski sistem. Pa čak se i moj redovito mijenja. Samo ostaje jedna konstanta, nikada nisam našao niti jednog filozofa ili teološki sistem s kojim bih se u potpunosti složio. Moj je cilj pabirčiti najbolje (po mojem mišljenju) od svih i na kraju stvoriti nešto što će odgovarati mojoj situaciji.
Mnogi ljudi upadnu u zamku velikih mislioca i onda ih slijepo slijede. Slijepo slijeđenje samo po sebi je glupost, ne postoji niti jedan sistem koji će zadovoljiti sve. Ako i postoji onda je to samo jadna zabluda (hvala bogu, bilo ih je kroz povijest i svi su ispali lažni).
U nekim trenutcima želiš odustati i pitaš se zašto ne bi imitirao tuđu sreću. Upravo to masa i radi pa zato kupuju satove, aute, kuće, sranja, još malo sranja, sranja u celofanu, i tako dalje. Sve moje imitacije su završile jadno, na kraju sam shvatio da sam sam sa sobom. Ne zavaravam se nadom u sistem, jedino čemu se nadam je da ću uvijek nastaviti sa razvijanjem. Kako se okolina mijenja i ti trebaš rasti, treba ispuniti svoje tijelo. Miš koji se sakriva u dubini mora izaći, ovladati svojom ljušturom i preobraziti se u nešto drugo. Å to, ne znam, satori nije nešto na što računam da ću iskusiti.
Å to se tiče raznih filozofskih knjiga, one su mi se s vremenom pretvorile u drogu. Kao narkoman, bio sam smiren za vrijeme utonuća u mirnoću istočnjačke filozofije. Nažalost, tu mirnoću se može zadržati samo ako malo dublje preispitaš te tekstove. Treba ih usaditi u sebe, cijepiti se, zato jer prestankom čitanja nestaje i snaga. Ako razumijem od kuda je došla ta snaga sa požutjelog papira, zadobiti ću barem jedan fragment. Jedan djelić u svojem mozaiku duše koji marljivo slažem. Moj mozaik može i doživjeti krah, računam na to, nešto će doći, uvijek doći.
Bitno je biti spreman na promjene, ljudi koji ne žele promjene nikada ne iskuse nešto novo. Ako si zatvoren u ljušturu ništa te ne dotiče, ni dobro ni zlo. Ukoliko riskiraš i otvoriš se, nešto se uvijek događa i ti se razvijaš.
niniane wrote:Zamisli da postoji svijet u kojem je kretanje četvrtom dimenzijom (vremenom) jedino konkretno i moguće kao kretanje u tri dimenzije... Zamisli da se vremenom možeš kretati jednako kao prostorom. Daaaamn!
Ja samo zamišljam letenje, samo me to interesira. Potrgati svoje meso, odbaciti tijelo kao stari ogrtač i odletjeti na mjesta koja volim. Crvena mjesta...

Kretati se kroz vrijeme, pa tu mogućnost i sada imaš. Zapamtivši neke trenutke, ponekad putujem u prošlost, budućnost, ona je druga stvar. Budućnost je kao vječna magla čije se konture mijenjaju ovisno o sadašnjosti. Ponekad je jasno ugledam, kao da sam već tamo, drugi puta se ona promijeni. Dakako u takvom kretanje te može sputavati samo ova vreća koju zovem tijelom. Usporava me, to je kao omotač koji u sebi sakriva nešto puno ljepše. Moram se riješiti te primitivne alatke i posredničkog načina komuniciranja sa ovom opsjenom koju zovemo stvarnost. Stvarnost je samo usluga koju si radi tijelo da bi bolje razumjelo kaos svemira.
Najjači osjećaj putovanja kroz vrijeme mi se dogodi kada osjećam deja vu u situacijama koje se nikad nisu dogodile. Ȓudno, ali nekoliko puta u životu u sasvim novim situacijama sam osjećao što će se događati. Da li je deja vu samo dokaz kružnog kretanja vremena ili samo ostatak zaboravljenog sna, tko će znati. Ja samo mogu uživati u trenutku...

Ponovo i za svaki put ubuduće, sorry zbog beskrajnih tirada, ovo je jedna od onih stvari koje uvijek nadiru. Nadam se da ta bujica nikada neće niti usahnuti, jer osjećam da ću onda umrijeti (ako već ne tijelom, onda duhom što je još i gore).
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

jbt wrote: al onda pocinju nocne utrke 500m dugackim segmentom ceste. i fvcking kid you not.
you get used to it. ja se budim samo kad čujem i šrkipu kočnica i bum i staklo kako puca..,
a opet možda je to od čovjeka do čovjeka - bernard spava kroz sve
bolje je sad, zatvorili su Kvatrić pa je ovog ljeta prilično mirno...
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Hm, that reminds me...

Noćne utrke oko Džamije. A ja u domu koji se trese kao da je potres svaki put kad tramvaj prođe. Al te su utrke zapravo bile zanimljive. S vremena na vrijeme bi se netko slupao, kružili su uz zvukove pravih trkaćih auti, ostavljali za sobom trag guma... Eh, da, ti dani...
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply