zločesta znanost i zli ljudovi

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Bahod, zvijeri jedna, imas 999 postova!!!!! :vrag: :vrag:

(di su nestali oni diablo smajlici?)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ako vjeruješ u nešto, vjernik si. Ako ne vjeruješ u ništa, opet si vjernik, jer si uvjeren u svoje nevjerovanje. Ateisti su isto vjernici, jer vjeruju da Bog ne postoji. Dakle, svi smo vjernici. Ne znam zbog čega se onda Papa uzvrpoljio.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Ako ne vjeruješ u ništa, opet si vjernik, jer si uvjeren u svoje nevjerovanje. Ateisti su isto vjernici, jer vjeruju da Bog ne postoji.
ne bih se složila s ovim.
ateisti ne mogu biti vjernici jer vjera za njih nije issue ..
:dontknow: barem je sa mnom tako .. ja odbacujem cijeli koncept vjere i religije, ne samo boga i božanstva, stoga ne mogu biti nikakav vjernik, ako je vjera kao takva za mene nepostojeća
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Nazir wrote:Bahod, zvijeri jedna, imas 999 postova!!!!! :vrag: :vrag:
lol
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ako vjeruješ u nešto, vjernik si. Ako ne vjeruješ u ništa, opet si vjernik, jer si uvjeren u svoje nevjerovanje. Ateisti su isto vjernici, jer vjeruju da Bog ne postoji. Dakle, svi smo vjernici. Ne znam zbog čega se onda Papa uzvrpoljio.

Hm pa nije baš tako:
možda i postoje ljudi koji vjeruju da ne postoji Bog na koje bi se ova tvoja definicija odnosila.
No ja bih ateista okarakterizirao kao nekog tko ne prihvaća postojanje Boga, a samim tim i vjeru jer ne postoje dokazi postojanju u prilog.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Ja sam satanist. :headbang:
Po ovom testu, barem: http://quizfarm.com/test.php?q_id=10907&first=yes
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ako vjeruješ u nešto, vjernik si. Ako ne vjeruješ u ništa, opet si vjernik, jer si uvjeren u svoje nevjerovanje. Ateisti su isto vjernici, jer vjeruju da Bog ne postoji. Dakle, svi smo vjernici. Ne znam zbog čega se onda Papa uzvrpoljio.
tu se s tobom slazem. Vjera u nepostojanje boga, je takodjer vjera.

Ja osobno nemam pojma postoji li bog, ne zamaram se time i jednostavno me nije briga. Ako postoji super, ako ne postoji, a opet super.
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

dakle ponavljam:
ateisti ne mogu biti vjernici jer vjera za njih nije issue ..
ne možeš reći da su ateisti također vjernici jer vjeruju da ne vjeruju. to je glupost. nije da ja ne vjerujem da nema boga, već ja cijeli koncept boga, religije, vjere negiram!
Instant Geek. Just Add Coffee.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Ire wrote:dakle ponavljam:
ateisti ne mogu biti vjernici jer vjera za njih nije issue ..
ne možeš reći da su ateisti također vjernici jer vjeruju da ne vjeruju. to je glupost. nije da ja ne vjerujem da nema boga, već ja cijeli koncept boga, religije, vjere negiram!


Vidis kako je to nezgodno... Ti negiras vjeru i Papu, ali se vjera i Papa itekako zanimaju za tebe... :angel:
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Ire wrote: ne možeš reći da su ateisti također vjernici jer vjeruju da ne vjeruju. to je glupost. nije da ja ne vjerujem da nema boga, već ja cijeli koncept boga, religije, vjere negiram!
Da, ali ako čovjek bezrazložno vjeruje da nema Boga ipak vjeruje.
Ti si do svojeg, nazovimo ga stava, došla logikom i spoznajom, to nije uvijek slučaj.
Hamenaglar wrote:Ja osobno nemam pojma postoji li bog, ne zamaram se time i jednostavno me nije briga. Ako postoji super, ako ne postoji, a opet super.
Ovo se zove agnosticizam. Ti si jedan običan agnostik. :lol:
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Vjera je nesto sa cim je zaokupljeno mnogo ljudi... Cemu nam je evolucija uopce dala tu sposobnost da razmisljamo o tome ima li sve oko nas ipak neki smisao?
Vjera u "nesto" pokusava dati odgovor da nas zivot ima "cilj", da smisao zivota nije da se jede, pije, zaradjuje do smrti... Vjera daje nekakvu... kao, "dramaturgiju" u zivotu. Zivot ima smisla, pocetak, sredinu i ide nekamo... ali koji je taj smisao... Ko ce to reci? Nekome ce reci stric Benedikt, nekome netko drugi.
E sad, pitanje je zasto se prikloniti onome sto propovjeda Pero, a zasto ne Ivi. Zasto da se ide u one zgrade sa tornjevima iz kojih se zvoni i u kojima se okupljaju ocvale gospodje, i da se tamo grupno ponavljaju rijeci koje je smislio neki Zidovski pisar u doba Cara Konstantina. To je meni glupo.
Ali da zivot ima "nekog smisla", ima... Mora imati. Valjda. :?
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

zašto?
nema me.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Malo ste me krivo razumjeli, al nema veze. Nisam govorio o pojmu vjere u religioznom smislu. Zapravo je trebala bit zezancija, al kad se već stvorila rasprava oko toga...
Mislio sam reći, čim vjeruješ u nešto ili da će se nešto zbiti ili neće, vjernik si. Ali ne vjernik u religijskom smislu, već "vjernik" kao naziv za osoba koja nešto vjeruje u nekom trenutku. To što sam koristio homonim koji označava i pripadnika nekoj religiji je čista zezancija, odnosno blaga igra sa značenjem riječi.
Zapravo vjerujem da smo svi neka vrsta vjernika. Zašto? Zato što svi vjerujemo u nešto (ne mislim isključivo na neku višu silu koja upravlja svijetom i sl.). Evo, na primjer moja prethodna rečenica. Ja vjerujem da svatko u nešto vjeruje. Dakle, ja sam vjernik. To ništa ne govori o mojoj konfesionalnoj pripadnosti ili nepripadnosti, niti o tome vjerujem li ja u Boga, Alaha, Budu, Krišnu, Billa Gatesa ili niti u jednoga od njih. To samo govori da vjerujem u nešto.
A što se tiče pitanja o smislu života, netko će reći da je smisao života produljiti vrstu, jer zato imamo spolne organe, netko da je smisao biti dobar, pošten, vjerovati u vječan život nakon smrti, netko će reći da život uopće nema smisla, da smo na ovome planetu samo slučajno. Ja sam tu više pobornik teze da su slučajnosti previše slučajne da bi se događale sasvim slučajno, odnosno, svaka slučajnost se događa s nekim razlogom koji je opet sam po sebi, produkt te slučajnosti.
Život ima smisla, ali je besmisleno o tome razmišljati, jer da ga nema, ne bismo bili živi. To je, uostalom i osnovni postulat same prirode. Priroda nikada neće stvoriti nešto ako nema nekakve koristi od toga. Ljudi su vjerojatno samo prolazna stvar na Zemlji, ali postoje, kao što su postojali i dinosauri, a možda i zmajevi. Dakle, za neki klinac su potrebni. A tu se negdje i religija uklapa u cijelu priču. Dakle, na kraju sve ima smisla.

Da vidim sad rasprave!
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

evo jedna zanimljivost.

Sinoc je bila emisija "Vjezbanje demokracije" Branka Vuksica, a jutros je bila repriza. Pitanje postavljeno gledateljima je bilo: "Kome više vjerujete? Vladi ili Crkvi?"

rezultati:
78% vladi
22% crkvi

na niskim granama je crkva, kad se vise vjeruje vladi...
nema me.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Hamenaglar wrote:evo jedna zanimljivost.

Sinoc je bila emisija "Vjezbanje demokracije" Branka Vuksica, a jutros je bila repriza. Pitanje postavljeno gledateljima je bilo: "Kome više vjerujete? Vladi ili Crkvi?"

rezultati:
78% vladi
22% crkvi

na niskim granama je crkva, kad se vise vjeruje vladi...


Ah, bas su postavili pitanje... Vlada i Crkva- dvije totalno razlicite stvari. Vjerovati Vladi ili ne, mozemo raspravljati. Od Vlade se ocekuje da budu konkretni- brojke, rezultati...
Ali Crkva? Crkva osim sto se bavi s cim se bavi, moze opcenito ukazivati na ovo, ili ono... nista egzaktno.
Medjutim, kako stvari kod nas stoje, Crkva ima krasnu nedodirljivu poziciju da moze progovarati i prigovarati o svemu i svakome, a da za to nikome ne polaze odgovornost, a proglasi svecenika, pa cak i lokalnih, analiziraju se po medijima... pa makar i samo opcenito govorili.
Post Reply