zločesta znanost i zli ljudovi

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Makovnjacha
Puppeteer
Posts: 122
Joined: 30 Dec 2008, 18:14
Location: oko Zagreba

Re: zločesta znanost i zli ljudovi

Unread post by Makovnjacha »

Jep, moje viđenje je malo iskrivljeno, ali bitno da su svi shvatili bit onoga kaj sam htjela reći. :D
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: zločesta znanost i zli ljudovi

Unread post by Brumiko »

uglib wrote:Još malo o čudovišnim klupskim pravilima. Članovi kluba koji su se odlučili zbrisati iz loših brakova tj. rastali se, izgubili su povlasticu ispovijedanja grijeha, pa ne mogu dobiti ni oprost ni pričestiti se, a imaju i problem ako zasnuju drugu zajednicu i žele krstiti djecu rođenu u toj zajednici, ali mi koji nismo rekli da pred oltarom i veselo živimo živimo u zajednicama neozakonjenima od strane kluba te štancamo nezakonitu djecu po klupskim kriterijima, bez problema možemo krstiti tu djecu, ispovijedati se i pričestiti do mile volje jer se nismo ogriješili o sakrament braka.
Err...nije baš točno. Niti jedan pop ne smije odbiti krstiti dijete, bez obzira u kakvoj je zajednici (ili izvan nje) to dijete rođeno.
Moguće je da smije odbiti sve one krizme i kaj ti ga ja znam maloljetnicima iz "neprimjerenih" zajednica, ali ne i punoljetnim osobama.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: zločesta znanost i zli ljudovi

Unread post by Brumiko »

Makovnjacha wrote:Kad malo bolje pogledam, ta glupost s vjeronaukom u školi je samo europska bolest. Ispravite me ako griješim, ali na drugim kontinentima nisam to primjetila, pogotovo u SAD-u, Kanadi, Australiji.
Griješiš, kako ti je maca ;) lijepo odgovorila.

No, zanimljivo mi je kako mnoštvo ljudi baš Amere stavljaju na neki pijedestal idealnosti iako su prilično daleko od toga - a u ovom, vjerskom smislu, upravo su Sjedinjene Države valjda najfundamentalističkija zemlja zapadnog svijeta.

Eto kaj dela moćna progagandna mašinerija i najjača filmska industrija svijeta. :kava:

Svako malo čujem Ameri ovo, Ameri ono, njihov sustav najdivniji, njihov sustav najkrasniji, a sve to glede mnogo stvari s kojima definitivno nije slučaj da su u Americi baš tako divne i krasne.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: zločesta znanost i zli ljudovi

Unread post by ratchet »

Amerika definitivno nije uzor. Baš naprotiv. Kod njih se kreacionizam uvukao i u školske predmete u kojima ne bi smio biti niti u ludilu. Školstvo za siromašne im je jadno. Pročitajte: "Vi se sigurno šalite, gospodine Feynman!" , zabavan je, i strašan, dio o njihovim komisijama za biranje udžbenika. Iako toga na svim razinama ima i kod nas, ali mi smo male bebe za njih. A o široko raširenoj kvaziznanosti u toj zemlji da ne govorim. Dakle bez idealiziranja SAD-a molim.
U Njemačkoj je vjeronauk više koncipiran kao zabava. Ima svih vrsta, organizirano od države, plus etika. Ja sam išao na etiku, ali mogli smo kad god doći i na neki vjeronauk. A ocjene su se djelile šakom i kapom, nema to veze sa ovim kod nas, niti sa gotovo prisilom, niti sa težinom gradiva i ocijenjivanjem.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: zločesta znanost i zli ljudovi

Unread post by writer16 »

ja bi rađe bio ateist u izraelu i iraku nego u centru texasa...ozbiljno bez zeke :( :(
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply