zločesta znanost i zli ljudovi

Mrgudov brlog.

Moderator: Xaotix

User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Sinoc je bila emisija "Vjezbanje demokracije" Branka Vuksica, a jutros je bila repriza. Pitanje postavljeno gledateljima je bilo: "Kome više vjerujete? Vladi ili Crkvi?"

rezultati:
78% vladi
22% crkvi


na niskim granama je crkva, kad se vise vjeruje vladi...
Ja osobno isto više vjerujem Vladi, jer poznajem čovjeka i znam da ne bi nikad lagao. :shaking:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Pitanje u anketi je više nego smiješno, pošto je očito da Crkva ima nemalu sposobnost vršenja pritiska na vladu.
Sjetimo se samo zadnjeg (ali ne posljednjeg): uvođenje eksperimentalnog programa "Udruge Grozd" u osnovne i srednje(za ovo nisam 100% siguran) škole, usprkos negativnoj ocjeni povjerenstva, koje je ministar (čitaj vlada) oformila.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Bahod wrote:Zar nikome nije jasno (tamo gore) kako to priprosti puk može protumačiti?
Jasno im je, jasno... Znaju da baš zbog znanosti gube ljude i trude se vratiti civilizaciju u srednji vijek jer im je onda najbolje išlo. Naime, posljedica toga što gube ljude je i to što gube i novce. Lijepo je rekao jedan asistent na faksu, katolička crkva je najveća i najstarija međunarodna zločinačka organizacija.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/c ... a,57777.jl
Baš me zanima na koji će se način izvući iz ovog, valjda će se desiti ponovo kakav propust u "proceduri"
Hebote milja eura, idem oma u Caritas da vidim jel' ima koje otvoreno mjesto.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Jebeš posao, ja oću bit umirovljenik! Pa ću su i ja moć priuštiit dvije-tri kuće u Zagrebu i kuću na moru.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Mene se kao jedi-viteza (Indigo web Kenobi) ova rasprava nimalo ne dotikava...

And 'bout this Pope... A slight detour he is. Jeopardize our mission, he will not.


:D
Image
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Indigo Montoya wrote:Mene se kao jedi-viteza (Indigo web Kenobi) ova rasprava nimalo ne dotikava...

And 'bout this Pope... A slight detour he is. Jeopardize our mission, he will not.


:D

Kad te napadnu postrojbe PAX-a i tajni odredi Inkvizicije u svetoj misiji ciscenja galaksije od nevjernika, hoce li tvoje moci biti dorasle? :D
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Ako vas zanima kako naši sugrađani doživljavaju ovu problematiku skoknite na Forum.hr
Ja sam izdržao do 12. str. onda sam dobio takav napadaj da mi se smračilo.
Preeeeeeeestrašno!!!
User avatar
Teddea
Ewok
Posts: 35
Joined: 26 Jan 2009, 15:34

Re: zločesta znanost i zli ljudovi

Unread post by Teddea »

O moj Bože,mislim ako ljudi sada ovako razmišljaju i to što je najgore-mladi ljudi,
ovaj svijet je osuđen na propast.

Ja vjerujem u Boga,al poštivam sve i one koji vjeruju u Alaha,Budhu...i one koji ne vjeruju u ništa.
Pa to bi trebala biti bit kršćanstva-da prihvaćamo druge.
Svi smo mi na kraju jednaki.A zbog ovakvih stavova ne idem u crkvu i
ne vjerujem te ne gledam na papu kao nekog super-cool-moćnog "vođu"..

A ovakvi stavovi me zgražaju.
Ko im uopće daje pravo da govore ljudima kakvi su,
što su,što bi trebali raditi??!!!
Mislim takvo ponašanje "kršćana","pape"....graniči sa autizmom 50-og stupnja :x

Ovaj svijet treba napredovati,razvitak se ne zaustavlja, kako bi crkva htjela-jer prekid napredka,
je propast civilizacije.

Još razumijem puk u nerazvijenim djelovima svijeta koji jedino što ima je vjera i koji nemaju izbor i adekvatno obrazovanje-pa zbog bogobojaznosti sljepo vjeruju svemu što im crkva nalaže.
No da "normalna" osoba koja ide u školu,obrazuje se-ima takv stav...e to ne shvaćam.
Ipak tome je kriva crkva i samo crkva,vjera za sebe nije tome kriva te ju svaki vjernik može protumačiti na svoj način..I nije nimalo manje kršćanin,musliman il šta već ako se ne ponaša prema pravilima
koja su odredili OBIČNI ljudi :zbunj:
LIVE LONG AND LOVE STAR TREK
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: zločesta znanost i zli ljudovi

Unread post by niniane »

Teddea wrote:A zbog ovakvih stavova ne idem u crkvu i
ne vjerujem te ne gledam na papu kao nekog super-cool-moćnog "vođu".
Hear , hear... Couldn`t agree more.
... characters, personalities, stories and larps...
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: zločesta znanost i zli ljudovi

Unread post by Quicksilver »

..a ja fakat vjerujem.... da ću sad uzet pauzu od posla i otić nekaj fino poklopat
:zubo:
jaooo, vrazi i sotone, naveli ste me na krivi put, umjeto da fino radim na poslu, ja već zadnjih sat vremena
citam ovaj post i prckam po onom linku Znanost i biblija, sto je objavio sam necastivi Bahod..
Bas me odusevila slijedeca izjava; "religija je kao svitac - da bi svjetlio treba mu mrak".
(naravski, forwardirala sam link dalje mailom mojoj ekipi, pa cekam komentare..)

Ne znam dal da ista posebno kazem o ovoj temi, jer se uglavnom uvijek uzrujam, kad vidim kak su ljudi indoktrinirani.
Cini mi se da sam ja agnostik, mada sam primjetila da se cesto ponasam kao ateist i to
jehovinosvjedovski: pokusavam preokrenuti vjernike da to vise ne budu (ako me bas potegnu za jezik).

Smatram da bi cijeli svijet bio bolji kad religije uopce ne bi bilo, al ocigledno ljudima treba nesto za sto se mogu "uhvatiti" u teskim trenutcima, kad im nitko nemre pomoc pa zazivaju pomoc svevisnjeg, mnogim ljudima ocigledno trebaju "pravila" jer su sebicna stoka i ne vide dalje od sebe (uostalom, vidite da se moraju utvrditi i zakoni izvan religije da bi ljudi mogli uopce koegzistirati, pa im i dalje ne uspijeva)...s druge strane bilo je i uvijek ce biti ljudi koji su beskrajno pohlepni, pa iskoristavaju religiji u osobnu svrhu - npr. inkvizicija i sl.
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: zločesta znanost i zli ljudovi

Unread post by buco »

Quicksilver wrote:Smatram da bi cijeli svijet bio bolji kad religije uopce ne bi bilo
Da odgovorim na tvoj "antikrist" ep , ovajjj.... replay! :x

Nit bi bio bolji nit gori. :vrag:
No ima nešto drugo puno gore u ćovjeku samom a to je strah od smrti. U to svom strahu spreman je na sve nebi li živio vjećno.
Znači religije je potrebna čovjeku njegovom iskonu.

Pozdrav
Rajska 11
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: zločesta znanost i zli ljudovi

Unread post by Quicksilver »

buco wrote: Da odgovorim na tvoj "antikrist" ep , ovajjj.... replay!
nije ep, vec utopija..nazalost..
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: zločesta znanost i zli ljudovi

Unread post by writer16 »

e jeste čitali Iluziju o Bogu Richard Dawkins? zbog nje sam prešao sa agnosticma na ateizam (i imajte na umu da sam išao 4 g u nadbiskubijsku klasičnu gimnaziju i fratar mi je bio ravnatelj):D :D ma ugl navodi jednog kršćanskog znanstvenika koji govori zašto je dobro biti vjernik.Tipa ako bog stvarno postoji i sve je istina u bibliji kurananu gdje već onda se tebi gledajući dugoročno(tj cijela vječnost :zubo: ) više isplati biti vjernik jer onda garant ideš u raj i bla bla a ako si ne vjernik goriš u paklu a ako bog ne postoji ionako će ti biti svjedno jesi bio vjernik ili ne kad umreš :P :P pregenijalno :zubo: :zubo: tipa zašto ne bih kad mogu..što me košta :lol: :lol: :lol:
p.s e da pokrenem malu anketu na ovom topicu ako ne bi bio preveliki offtopic :angel: zašto,kako i kad ste postali to što jeste sada u pogledu (ne)vjere???
evo ja sam postao ateist jer mi više ima smisla da ništa nema smisla nego da nešto ima smisla samo ga ja ne mogu dokučiti jer je On sveznajući a ja nisam.to mi je glupo.postao sam agnostik kad sam ušao u srednju a ateist kad sam izašao...eto.
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
Post Reply